The Cabot Piranhas swim team beat Maumelle 454-422 in the Central Arkansas Swim League opening meet Saturday at Cabot.

The Cabot girls swimmers scored 284 points while the boys had 170. Maumelle’s girls had 222 points while the boys scored 200.

Boys 6-under freestyle

Bronze: 3. Connor Hayre, 28.13.

Boys 7-8 free

Silver: 1. J.J. Hayre, 19.60.

Bronze: 1. Caleb Shirron, 21.16; 2. Logan Atkinson, 21.91; 3. Ashton Salmi, 22.68.

Girls 6-under free

Bronze: 2. Kendal LeQuieu, 25.16; 3. Jacque Jo Nichols, 28.03.

Girls 7-8 free

Bronze: 1. Elizabeth Scott, 19.53; 3. Carly Madar, 21.04.

Boys 9-10 free

Gold: 1. Tyce Wright, 35.90.

Bronze: 1. Jason Bongfeldt, 36.59.

Girls 9-10 free

Gold: 1. Rachel Montanaro, 34.22.

Silver: 1. Izzy Dulin, 37.34.

Bronze: 1. Grace Mackey, 34.88; 3. Jessica Bongfeldt, 37.47.

Girls 11-12 free

Silver: 1. Rachel Sweeney, 32.44.

Bronze: 3. Grace Rogers, 37.03.

Boys 13-14 free

Bronze: 2. Ben Cameron, 30.97.

Boys 15-18 free

Gold: 1. Brent Brockel, 25.38.

Silver: 1. Payton Jones, 27.84

Bronze: 1. Blake Thomas, 30.88; 2. Dylan Speir, 32.53; 3. Trevor Gould, 36.59.

Girls 13-14 free

Gold: 1. Catyee Wright, 28.41.

Silver: 1. Haylee Beckley, 31.59.

Bronze: 1. Emily Harness, 33.89; 3. Kristen Myer, 36.75.

Girls 15-18 free

Gold: 1. Ashley Weaver, 29.78.

Bronze: 1. Emily Grigsby, 27.25; 2. Aeriel Lane, 29.00; 3. Michaela Harness, 32.81.

Boys 6-under backstroke

Bronze: 3. Grant Goodnight, 44.75.

Boys 7-8 back

Bronze: 1. J.J. Hayre, 23.81; 2. Caleb Shirron, 25.07; 3. Ashton Salmi, 27.18.

Girls 6-under back

Gold: 2. Jacque Jo Nichols, 29.97.

Bronze: 1. Kendal LeQuieu, 31.29.

Boys 9-10 back

Silver: 1. Tyce Wright, 49.96.

Bronze: 1. Jason Bongfeldt, 44.87; 2. John Thomas Breedlove, 56.15.

Boys 11-12 back

Bronze: 2. Nicholas West, 1:03.82; 3. Joey Gillard, 1:11.84.

Girls 9-10 back

Gold: 1. Rachel Montanaro, 39.91.

Silver: 2. Grace Mackey, 41.47.

Bronze: 1. Jessica Bongfeldt, 46.94; 2. Charlotte Ball, 47.59.

Girls 11-12 back

Gold: 2. Rachel Sweeney, 36.75.

Bronze: 3. Abigail Breedlove, 44.84.

Boys 13-14 back

Bronze: 2. Ben Cameron, 38.50.

Boys 15-18 back

Gold: 1. Payton Jones, 32.06; 2. Brent Brockel, 32.75.

Bronze: 1. Dylan Speir, 41.59; 2. Blake Thomas, 42.59; 3. Trevor Gould, 48.55.

Girls 13-14 back

Gold: 1. Jessie Baldwin, 32.53.

Silver: 1. Catyee Wright, 35.57.

Bronze: 1. Emily Harness, 39.50; 3. Kristen Meyer, 45.50.

Girls 15-18 back

Gold: 1. Ashley Weaver, 32.88.

Bronze: 1. Emily Grigsby, 32.91; 2. Aeriel Lane, 35.78; 3. Andie Weaver, 39.81.

Boys 7-8 breaststroke

Bronze: 2. Caleb Shirron, 30.31; 3. JJ Hayre, 35.44.

Girls 7-8 breast

Bronze: 1. Elizabeth Scott, 28.47; 2. Christina Smith, 42.44.

Boys 9-10 breast

Silver: 1. Tyce Wright, 52.82.

Bronze: 1. Dylan Skinner 1:00.22.

Girls 9-10 breast

Gold: 1. Rachel Montanaro, 43.69.

Bronze: 1. Grace Mackey, 48.66.

Girls 11-12 breast

Bronze: 1. Melanie Abbott, 42.25; 2. Samantha Scott, 45.00.

Boys 13-14 breast

Bronze: 2. Ben Cameron, 47.71.

Boys 15-18 breast

Bronze: 1. Dylan Speir, 43.13; 2. Blake Thomas, 46.31.

Girls 13-14 breast

Gold: 1. Jessie Baldwin, 36.53.

Silver: 2. Catyee Wright, 41.38.

Bronze: 1. Haylee Beckley, 46.53; 2. Kristen Meyer, 49.25; 3. Emily Harness, 50.57.

Girls 15-18 breast

Bronze: 1. Megan Owens, 38.06; 2. Emily Grigsby, 39.34; 3. Aeriel Lane, 41.22.

Boys 7-8 butterfly

Bronze: 2. Nicholas Hazeslip.

Girls 7-8 butterfly

Bronze: 1. Elizabeth Scott, 25.53; 2. Carly Madar, 30.15; 3. Abigail Thomas, 31.53.

Boys 9-10 butterfly

Bronze: 2. Tyce Wright, 46.81; 3. Dylan Skinner, 1:09.07.

Boys 11-12 butterfly

Bronze: 3. Nicholas West, 1:27.54.

Gold 9-10 butterfly

Gold: 1. Izzy Dulin, 42.72.

Bronze: 1. Jessica Bongfeldt, 48.69; 2. Charlotte Ball, 50.25; 3. Grace Mackey, 51.90.

Girls 11-12 butterfly

Gold: 1. Rachel Sweeney, 36.66.

Bronze: 1. Melanie Abbott, 37.56.

Boys 13-14 butterfly

Bronze: 2. Ben Cameron, 39.50

Boys 15-18 butterfly

Gold: 1. Jessie Baldwin, 31.63.

Silver: 1. Haylee Beckley, 35.31.

Bronze: 2. Anika Schulter, 44.57; 3. Kristen Meyer, 46.19.

Girls 15-18 butterfly

Gold: 1. Ashley Weaver, 32.72.

Bronze: 1. Emily Grigsby, 30.44; 2. Megan Owens, 32.22.

Boys 9-10 individual medley

Bronze: 1. Dylan Skinner, 2:23.38.

Boys 15-18 IM

Gold: 1. Brent Brockel, 1:10.28.

Silver: 1. Payton Jones, 1:11.97.

Girls 9-10 IM

Silver: 1. Rachel Montanaro, 1:31.15.

Girls 11-12 IM

Silver: 1. Rachel Sweeney, 1:21.50; 2. Melanie Abbott, 1:21.97.

Bronze: 1. Samantha Scott, 1:34.59; 2. Grace Rogers, 1:41.03.

Girls 13-14 IM

Gold: 2. Ashley Weaver, 1:20.56.

Bronze: 1. Megan Owens, 1:13.75; 3. Michaela Harness, 1:24.18.