JONESBORO – Arkansas State University has released the list of students who were awarded diplomas on the undergraduate and graduate levels during the 2017 Fall Commencement ceremony Dec. 9 in the First National Bank Arena on campus.


Chancellor Kelly Damphousse conferred a record 1,474 diplomas during the ceremony.


Lonoke County graduates:


Austin, Anthony Shepherd, Master of Science in Education, Educational Leadership


Austin, Codi Rae Boyd, Associate of Science, A.S. En Route


Austin, Elicia K. Betcher, Specialist in Education, Educational Leadership


Austin, James Adam Grinnis, Bachelor of Science in Agriculture, Agricultural Business


Austin, Jimmy Dale Coffer Jr., Associate of Applied Science Nursing, Nursing


Austin, Monica B. Ring, Specialist in Education, Educational Leadership


Cabot, Adam Scott Hicks, Bachelor of Science, Finance, Honors Program


Cabot, Alice Lovellette, Associate of Applied Science Nursing, Nursing


Cabot, Andrea Michelle Neville, Specialist in Education, Educational Leadership


Cabot, Bailey E. Moses, Bachelor of Science, Strategic Communication


Cabot, Billie Lanay Molly Looney, Master of Science in Education, Special Education, Gifted, Talented and Creative


Cabot, Blake Wilson Duhamel, Associate of Science, A.S. En Route


Cabot, Brianna Marie Kelley, Associate of Applied Science Nursing, Nursing


Cabot, Colten H. Tripp, Bachelor of Science, Creative Media Production


Cabot, Emily Lynn Madar, Master of Science in Education, Special Education Instructional Specialist K-12


Cabot, Emily Sue Clark, Certificate Program, Special Education Director


Cabot, Grant Allen Brazil, Associate of Science, A.S. En Route


Cabot, Jessica Lynn Hunter, Associate of Applied Science Nursing, Nursing


Cabot, Kasey Erin Rowland, Associate of Applied Science Nursing, Nursing


Cabot, Kelly Jo Landers, Bachelor of General Studies, General Studies


Cabot, Landon J. Hearnes, Bachelor of Science in Agriculture, Agricultural Business


Cabot, Linda Kathlene Fleshman, Master of Science in Education, Educational Leadership


Cabot, Meradith Lynn Kalchik, Associate of Science, A.S. En Route


Cabot, Nicole Bollendorf Gatewood, Specialist in Education, Educational Leadership


Cabot, Reagan Elaine Allgood, Bachelor of Science, Strategic Communication


Cabot, Robert Logan Ball, Bachelor of Science, Biological Sciences


Cabot, Sheri Lynn Manek, Master of Science in Education, Special Education Instructional Specialist K-12


Cabot, Stephanie Anne McCraw, Associate of Applied Science Nursing, Nursing


Cabot, Stephanie L. Jimmerson, Master of Science in Education, Special Education, Gifted, Talented and Creative


Cabot, Stephanie Michelle York, Master of Science in Education, Special Education Instructional Specialist K-12


Cabot, Stephenie Ann Reeves, Bachelor of Science, Accounting


England, Brittney P. Robinson, Master of Science in Education, Educational Leadership


England, Jillian Orlicek Bowls, Master of Science in Education, Reading


Lonoke, Chloe M. Voss, Bachelor of Science, Psychology


Lonoke, Daniel Todd Pool, Associate of Science, A.S. En Route


Lonoke, Gloria Magali Mendoza, Bachelor of Arts, Sociology


Lonoke, John Houston Keller, Bachelor of Science, Technology


Lonoke, Kaylee Chey Chambers, Associate of Arts, A.A. En Route


Lonoke, Lance Curry Cunningham, Bachelor of Science, Interdisciplinary Studies


Lonoke, Stephanie Estelle Hackney, Master of Science in Education, Education Theory and Practice


Lonoke, Tiffany D. Thompson, Master of Science in Education, Special Education Instructional Specialist K-12


Lonoke, Tommy L. Scott Jr., Associate of Applied Science Nursing, Nursing


Ward, Brandy Nicole Tallent, Master of Science in Education, Special Education Instructional Specialist K-12


Ward, Brittany Diane Pilcher, Master of Science in Education, Educational Leadership


Ward, Candace Electra Anselmi, Master of Science in Education, Educational Leadership


Ward, Whitney Elise Sims, Bachelor of Science in Agriculture, Agricultural Business