Tristan Bennett won two events and took third in another as the Lonoke Sharkrockets swam at Otter Creek against the host Otters and the Sherwood Sharks last week.

Bennett won the girls 15-18 age division 50 breaststroke in 46.71 seconds and the 100 individual medley (1:26.87) and took third in the 50 freestyle (34.21).

James Evans won the 15-18 boys 100 IM (1:19.50); took second in the 50 backstroke (37.60) and 50 butterfly (32.55); and third in the 50 freestyle (29.44).

Peyton Blackard took second in the 15-18 boys 50 freestyle (31.88) and third in the 50 breaststroke (38.66) and 100 IM (1:24.02). He was sixth in the 50 butterfly (35.61).

Kenner Gosney won the 9-10 boys 50 breaststroke (59.37); took third in the 50 freestyle (45.65), fifth in the 50 backstroke (1:05.33) and eighth in the 50 butterfly (1:13.47).

Matthew Boyles finished second in the 9-10 boys 50 breaststroke (57.70); third in the 100 IM (2:06.29); and 10th in the 50 freestyle (50.32).

Jenna Rhoads finished fifth in the 15-18 girls 50 backstroke (1:09.29); sixth in the 50 freestyle (49.64); and 10th in the 50 breaststroke (1:12.71).

Jake Rochelle took a pair of sixths in 13-14 boys 50 freestyle (37.95) and backstroke (52.28) and was 16th in 50 breaststroke (1:07.47).

Hannah Hester finished seventh in the 13-14 girls 50 freestyle (1:22.82) and backstroke (2:01.91).

Kenzlee Minton was fourth in the 9-10 girls 50 freestyle (49.37) and 12th in the 50 breaststroke (1:18.22).

Olivia Roberts was 15th in the 9-10 girls 50 backstroke (1:28.12) and 19th in the 50 freestyle (1:12.79).

Case Morgan took fifth in the 7-8 boys 25 freestyle (28.13) and 13th in the 25 backstroke (40.01).

Noah Johnson finished 12th in the 7-8 boys 25 backstroke (39.45) and 17th in the 25 freestyle (38.06).

Annabella Addison earned a pair of fourths in the 6 & under mixed 25 IM (42.54) and backstroke (45.12) and sixth in the 25 freestyle (39.31).

Romie Morrissett finished sixth in the 6 & under mixed 25 IM (1:26.10).

After two meets, Sharkrockets who have qualified for the season-ending Meet of Champs beyond the bronze level include Bennett, gold in freestyle, backstroke and IM and silver in breaststroke; Gosney, silver in freestyle and breaststroke; Boyles, silver in breaststroke; Tanner Edwards, gold in butterfly, silver in freestyle, backstroke and IM; Evans, gold in freestyle, backstroke, butterfly and individual medley and silver in breaststroke; Blackard, silver in freestyle and IM and gold in breaststroke and butterfly; James Hackney, gold in freestyle, butterfly, backstroke and breaststroke; and Jackson Mason, silver in freestyle.

The Sharkrockets will travel to Lakewood on Saturday to face the host Waves.